ceny.notarialne

Ceny transakcyjne mieszkań

tatrzański

Powiat, woj. Małopolskie

2017Q3 mediana kwartalna 2026Q2

Mediana ceny transakcyjnej

17 195

zł/m² +11,2% r/r

z transakcji z ostatnich 12 miesięcy

o 26% drożej niż mediana wojewódzka (13 699 zł/m², Małopolskie).

Transakcje
186
Przedział 95%
16 313–18 001
Ostatnia transakcja
8 lipca 2026
Zaktualizowano
2026-11-05

tatrzański, mediana ceny mieszkania: 17 195 zł/m² (z 186 transakcji notarialnych z ostatnich 12 miesięcy, dane do 2026Q4). To o 26% więcej niż mediana wojewódzka (13 699 zł/m²). Od 2017Q3 do 2026Q2 mediana wzrosła o 134%. Są to ceny transakcyjne, czyli faktycznie zapłacone u notariusza, a nie ofertowe z portali ogłoszeniowych.

Rynek

Pobierz dane (CSV)
Osadź na swojej stronie

Widget aktualizuje się razem z naszymi danymi. Wklej kod tam, gdzie ma się pojawić.

<iframe src="https://cenynotarialne.pl/widget/mieszkania/1217/" width="340" height="220" loading="lazy" title="Ceny transakcyjne - tatrzański" style="border:0"></iframe>

Ostatnie transakcje

Realne ceny z aktów notarialnych. Jeśli oferta przewyższa te kwoty, masz twardy argument w negocjacji.

Data Pow. Cena zł/m²
2026-07-08 30 m² 480 000 zł 16 107
2026-07-03 41 m² 770 000 zł 18 635
2026-06-26 81 m² 1 625 000 zł 19 966
2026-06-24 30 m² 622 123 zł 20 800
2026-06-18 57 m² 720 000 zł 12 654
2026-06-15 44 m² 1 050 000 zł 23 853
2026-06-12 47 m² 845 000 zł 18 002
2026-06-10 25 m² 580 000 zł 23 200
2026-06-08 34 m² 450 000 zł 13 349
2026-06-03 44 m² 780 000 zł 17 869

Próbka ostatnich transakcji. Bez danych adresowych (RCN nie zawiera danych osobowych).

Sprawdź cenę z ogłoszenia

Wpisz cenę z oferty, a porównamy ją z tym, za ile naprawdę sprzedawano w tym obszarze: tatrzański.

Porównanie z medianą 17 195 zł/m² i rozkładem 186 transakcji notarialnych. To nie jest wycena nieruchomości ani operat szacunkowy.

Rozkład cen transakcyjnych

Rozkład cen transakcyjnych Histogram liczby transakcji w przedziałach cenowych. Najwyższy słupek obejmuje 32 transakcji w przedziale 16 000-18 000 zł/m². 32 0 transakcje 8-10 tys. zł/m²: 14 transakcji 10-12 tys. zł/m²: 14 transakcji 12-14 tys. zł/m²: 18 transakcji 14-16 tys. zł/m²: 27 transakcji 16-18 tys. zł/m²: 32 transakcji 18-20 tys. zł/m²: 21 transakcji 20-22 tys. zł/m²: 23 transakcji 22-24 tys. zł/m²: 18 transakcji 24-26 tys. zł/m²: 3 transakcji 26-28 tys. zł/m²: 2 transakcji 28-30 tys. zł/m²: 14 transakcji 8 tys. 10 tys. 12 tys. 14 tys. 16 tys. 18 tys. 20 tys. 22 tys. 24 tys. 26 tys. 30 tys. zł/m²
Najwięcej transakcji (32) w przedziale 16 000-18 000 zł/m².

Oszacuj wartość nieruchomości

Podaj powierzchnię, a policzymy szacunkową wartość na podstawie mediany transakcyjnej dla: tatrzański.

Szacunkowa wartość -

Szacunek (powierzchnia x mediana zł/m²). To NIE jest operat szacunkowy w rozumieniu ustawy. Dokładną wartość ustala rzeczoznawca majątkowy.

Trend median, kwartalnie

Trend mediany ceny transakcyjnej Mediana per kwartał, 2017Q3 do 2026Q2. Min 7329, max 20 981. 20 98173292017Q32019Q12020Q32022Q12023Q32025Q12026Q2
2017Q3 → 2026Q2: mediana 7329 → 17 130zł/m²(+134%)

Mapa cen w regionie

mniej więcej zł/m² brak danych Wszystkie powiaty na liście →

Powiaty w województwie (21)

Sąsiednie obszary

Podobne ceny w innych regionach

Zobacz cały region: województwo Małopolskie →

Gminy w powiecie tatrzański (5)

Ceny mieszkań według liczby pokoi i metrażu

Ceny według liczby pokoi

Kawalerki 18 840 zł/m² n=46 -
2 pokoje 17 869 zł/m² n=55 +4%
3 pokoje 16 684 zł/m² n=51 -3%
4 i więcej pokoi 13 836 zł/m² n=45 -

Ceny według metrażu

do 35 m2 19 579 zł/m² n=40 +14%
35-60 m2 16 317 zł/m² n=93 -5%
60-90 m2 19 966 zł/m² n=37 +16%
powyżej 90 m2 14 642 zł/m² n=35 -

Najczęstsze pytania

Jaka jest mediana ceny mieszkania - tatrzański?
tatrzański, mediana ceny mieszkania: 17 195 zł/m² (z 186 transakcji notarialnych z ostatnich 12 miesięcy, dane do 2026Q4). Są to ceny transakcyjne z aktów notarialnych, nie ofertowe.
tatrzański - drożej czy taniej niż średnia w województwie?
Mediana jest o 26% wyższa niż mediana wojewódzka z tego samego okresu (13 699 zł/m², z ostatnich 12 miesięcy).
Czy ceny mieszkań rosną - tatrzański?
Tak, mediana wzrosła o 11,2% rok do roku: z 15 400 zł/m² (2025Q2) do 17 130 zł/m² (2026Q2).
Skąd pochodzą te dane o cenach?
Z Rejestru Cen Nieruchomości (RCN) prowadzonego przez GUGiK. To ceny transakcyjne z aktów notarialnych, czyli za ile faktycznie sprzedano, a nie ceny ofertowe z portali. Publikujemy medianę po odrzuceniu darowizn, sprzedaży preferencyjnych i wartości skrajnych.

Inne typy w: tatrzański

Mediana z 186 transakcji notarialnych z ostatnich 12 miesięcy, dane do 2026Q4, aktualizacja 2026-11-05. Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości, GUGiK, geoportal.gov.pl.