Ceny transakcyjne mieszkań z rynku pierwotnego
namysłowski
Powiat, woj. Opolskie
Mediana ceny transakcyjnej
7044
zł/m² +4,3% r/rz transakcji z ostatnich 24 miesięcy
Transakcje oznaczone w RCN jako rynek pierwotny.
o 11% taniej niż mediana wojewódzka (7958 zł/m², Opolskie).
- Transakcje
- 130
- Przedział 95%
- 6936–7218
- Ostatnia transakcja
- 14 maja 2026
- Zaktualizowano
- 2026-11-05
namysłowski, mediana ceny mieszkania z rynku pierwotnego: 7044 zł/m² (z 130 transakcji notarialnych z ostatnich 24 miesięcy, dane do 2026Q4). To o 11% mniej niż mediana wojewódzka (7958 zł/m²). Od 2023Q2 do 2025Q2 mediana wzrosła o 10%. Są to ceny transakcyjne, czyli faktycznie zapłacone u notariusza, a nie ofertowe z portali ogłoszeniowych.
Rynek
- Wszystkie 5510 zł/m² · 12 mies.
- Pierwotny 7044 zł/m²
- Wtórny 4865 zł/m² · 12 mies.
Udział rynku pierwotnego
32% transakcji mieszkań z ostatnich 24 miesięcy (130 z 403).
- Pierwotny 32% (130)
- Wtórny 68% (273)
Ceny mieszkań z rynku pierwotnego w kolejnych latach
| Rok | Mediana zł/m² | Mediana ceny | Transakcje |
|---|---|---|---|
| 2024 | 6826 | 325 800 zł | 57 |
| 2025 | 7038 | 296 800 zł | 107 |
| 2026 (do 14 maja) | 6655 | 365 100 zł | 10 |
Mediana roku liczona od 10 transakcji, rok kalendarzowy według daty aktu.
Metraż mieszkań z rynku pierwotnego
Mediana powierzchni 41 m², mediana ceny 304 000 zł (130 transakcji z ostatnich 24 miesięcy).
- do 30 m²5% (6)
- 30-40 m²24% (31)
- 40-50 m²48% (62)
- 50-60 m²8% (11)
- 60-70 m²5% (7)
- 70-80 m²5% (6)
- 80-100 m²3% (4)
- 100 m² i więcej2% (3)
Ceny mieszkań z rynku pierwotnego według liczby pokoi
| Pokoje | Udział | Mediana zł/m² | Transakcje |
|---|---|---|---|
| 2 pokoje | 67% | 7328 | 87 |
| 3 pokoje | 22% | 6718 | 29 |
| 4 i więcej | 11% | 5846 | 14 |
Ceny mieszkań z rynku pierwotnego według kondygnacji
| Kondygnacja | Udział | Mediana zł/m² | Transakcje |
|---|---|---|---|
| 1 | 29% | 6718 | 36 |
| 2-4 | 66% | 7092 | 83 |
| 5-8 | 6% | - | 7 |
Numer kondygnacji z RCN; 1 to zwykle parter. Mediana grupy od 10 transakcji.
Ostatnie sprzedaże mieszkań z rynku pierwotnego
Realne ceny z aktów notarialnych. Jeśli oferta przewyższa te kwoty, masz twardy argument w negocjacji.
| Data | Pow. | Cena | zł/m² |
|---|---|---|---|
| 2026-05-14 | 65 m² | 325 200 zł | 5010 |
| 2026-04-24 | 65 m² | 395 200 zł | 6088 |
| 2026-03-30 | 88 m² | 510 000 zł | 5776 |
| 2026-03-20 | 40 m² | 322 000 zł | 7960 |
| 2026-02-26 | 109 m² | 599 000 zł | 5510 |
| 2026-02-09 | 109 m² | 599 000 zł | 5510 |
| 2026-02-04 | 46 m² | 335 000 zł | 7221 |
| 2026-02-02 | 41 m² | 322 000 zł | 7927 |
| 2026-01-20 | 70 m² | 550 000 zł | 7867 |
| 2026-01-08 | 40 m² | 324 000 zł | 8010 |
Próbka ostatnich transakcji. Bez danych adresowych (RCN nie zawiera danych osobowych).
Sprawdź cenę z ogłoszenia
Wpisz cenę z oferty, a porównamy ją z tym, za ile naprawdę sprzedawano w tym obszarze: namysłowski.
Porównanie z medianą 7044 zł/m² i rozkładem 130 transakcji notarialnych. To nie jest wycena nieruchomości ani operat szacunkowy.
Rozkład cen transakcyjnych
Trend median, kwartalnie
Mapa cen w regionie
Sąsiednie obszary
Podobne ceny w innych regionach
Zobacz cały region: województwo Opolskie →
Gminy w powiecie namysłowski (3)
Najczęstsze pytania
- Jaka jest mediana ceny mieszkania z rynku pierwotnego - namysłowski?
- namysłowski, mediana ceny mieszkania z rynku pierwotnego: 7044 zł/m² (z 130 transakcji notarialnych z ostatnich 24 miesięcy, dane do 2026Q4). Są to ceny transakcyjne z aktów notarialnych, nie ofertowe.
- namysłowski - drożej czy taniej niż średnia w województwie?
- Mediana jest o 11% niższa niż mediana wojewódzka z tego samego okresu (7958 zł/m², z ostatnich 24 miesięcy).
- Czy ceny mieszkań z rynku pierwotnego rosną - namysłowski?
- Tak, mediana wzrosła o 4,3% rok do roku: z 6681 zł/m² (2024Q2) do 6968 zł/m² (2025Q2).
Inne typy w: namysłowski
Mediana z 130 transakcji notarialnych z ostatnich 24 miesięcy, dane do 2026Q4, aktualizacja 2026-11-05. Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości, GUGiK, geoportal.gov.pl.