Ceny transakcyjne mieszkań z rynku pierwotnego
Bochnia
Gmina, woj. Małopolskie
Mediana ceny transakcyjnej
8366
zł/m² +12,0% r/rz transakcji z ostatnich 12 miesięcy
Transakcje oznaczone w RCN jako rynek pierwotny.
o 41% taniej niż mediana wojewódzka (14 282 zł/m², Małopolskie).
- Transakcje
- 101
- Przedział 95%
- 8107–8400
- Ostatnia transakcja
- 17 września 2026
- Zaktualizowano
- 2026-11-05
Bochnia, mediana ceny mieszkania z rynku pierwotnego: 8366 zł/m² (z 101 transakcji notarialnych z ostatnich 12 miesięcy, dane do 2026Q4). To o 41% mniej niż mediana wojewódzka (14 282 zł/m²). Od 2017Q4 do 2026Q1 mediana wzrosła o 79%. Są to ceny transakcyjne, czyli faktycznie zapłacone u notariusza, a nie ofertowe z portali ogłoszeniowych.
Rynek
- Wszystkie 8400 zł/m²
- Pierwotny 8366 zł/m²
- Wtórny 8808 zł/m²
Udział rynku pierwotnego
60% transakcji mieszkań z ostatnich 12 miesięcy (101 z 169).
- Pierwotny 60% (101)
- Wtórny 40% (68)
Ceny mieszkań z rynku pierwotnego w kolejnych latach
| Rok | Mediana zł/m² | Mediana ceny | Transakcje |
|---|---|---|---|
| 2024 | 7200 | 324 239 zł | 120 |
| 2025 | 7394 | 387 240 zł | 200 |
| 2026 (do 17 września) | 8307 | 387 240 zł | 53 |
Mediana roku liczona od 10 transakcji, rok kalendarzowy według daty aktu.
Metraż mieszkań z rynku pierwotnego
Mediana powierzchni 46,2 m², mediana ceny 387 240 zł (101 transakcji z ostatnich 12 miesięcy).
- do 30 m²2% (2)
- 30-40 m²18% (18)
- 40-50 m²43% (43)
- 50-60 m²8% (8)
- 60-70 m²13% (13)
- 70-80 m²8% (8)
- 80-100 m²8% (8)
- 100 m² i więcej1% (1)
Ceny mieszkań z rynku pierwotnego według kondygnacji
| Kondygnacja | Udział | Mediana zł/m² | Transakcje |
|---|---|---|---|
| 1 | 30% | 8350 | 30 |
| 2-4 | 68% | 8389 | 68 |
| 5-8 | 2% | - | 2 |
Numer kondygnacji z RCN; 1 to zwykle parter. Mediana grupy od 10 transakcji.
Ostatnie sprzedaże mieszkań z rynku pierwotnego
Realne ceny z aktów notarialnych. Jeśli oferta przewyższa te kwoty, masz twardy argument w negocjacji.
| Data | Pow. | Cena | zł/m² |
|---|---|---|---|
| 2026-09-17 | 86 m² | 720 000 zł | 8399 |
| 2026-08-28 | 80 m² | 595 184 zł | 7477 |
| 2026-08-28 | 78 m² | 611 971 zł | 7816 |
| 2026-08-18 | 46 m² | 365 533 zł | 7900 |
| 2026-07-30 | 78 m² | 611 189 zł | 7816 |
| 2026-07-10 | 42 m² | 495 000 zł | 11 808 |
| 2026-07-03 | 53 m² | 501 153 zł | 9483 |
| 2026-07-02 | 66 m² | 619 921 zł | 9401 |
| 2026-06-24 | 43 m² | 500 000 zł | 11 712 |
| 2026-06-19 | 38 m² | 324 359 zł | 8445 |
Próbka ostatnich transakcji. Bez danych adresowych (RCN nie zawiera danych osobowych).
Sprawdź cenę z ogłoszenia
Wpisz cenę z oferty, a porównamy ją z tym, za ile naprawdę sprzedawano w tym obszarze: Bochnia.
Porównanie z medianą 8366 zł/m² i rozkładem 101 transakcji notarialnych. To nie jest wycena nieruchomości ani operat szacunkowy.
Rozkład cen transakcyjnych
Trend median, kwartalnie
Mapa cen w regionie
Sąsiednie obszary
Podobne ceny w innych regionach
Zobacz cały region: województwo Małopolskie →
Inne gminy w powiecie bocheński (1)
Najczęstsze pytania
- Jaka jest mediana ceny mieszkania z rynku pierwotnego - Bochnia?
- Bochnia, mediana ceny mieszkania z rynku pierwotnego: 8366 zł/m² (z 101 transakcji notarialnych z ostatnich 12 miesięcy, dane do 2026Q4). Są to ceny transakcyjne z aktów notarialnych, nie ofertowe.
- Bochnia - drożej czy taniej niż średnia w województwie?
- Mediana jest o 41% niższa niż mediana wojewódzka z tego samego okresu (14 282 zł/m², z ostatnich 12 miesięcy).
- Czy ceny mieszkań z rynku pierwotnego rosną - Bochnia?
- Tak, mediana wzrosła o 12,0% rok do roku: z 7183 zł/m² (2025Q1) do 8044 zł/m² (2026Q1).
Inne typy w: Bochnia
Mediana z 101 transakcji notarialnych z ostatnich 12 miesięcy, dane do 2026Q4, aktualizacja 2026-11-05. Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości, GUGiK, geoportal.gov.pl.